Vandaag ontving Wacker de voetbalvereniging “SWEEL” uit het Z.O Drentse dorp Zweeloo. Vroeger heette deze club Z.B.C., dat stond voor Zweeloo Benneveld Combinatie.De clubs kennen elkaar al vele jaren en zijn van gelijke grootte en meestal ook van gelijke sterkte. Dat is dit jaar niet anders, het puntenaantal ligt dicht bij elkaar. Dus………….een spannende en gelijkopgaande wedstrijd????
Spannend is ten dele waar en gelijkopgaand is ook bezijden de realiteit. Waarom??? Wel, gewoon omdat die mannen uit Zweeloo de betere ploeg hadden. In alle opzichten! In snelheid, in techniek en vooral in mentaal opzicht. De echte wil om te winnen ,had bij sommige spelers van Wacker wel een paar procentjes meer mogen zijn. In het begin liep het nog redelijk gelijk op, al bleek toen al, dat de “Zwelers” een paar supersnelle spelers in hun midden hadden. Met name aan de linkerkant, waaraan onze verdedigers de handen vol hadden. Het was geen wonder, dat er een doelpunt zou vallen aan de Wacker zijde. Een verdwaalde, rare, hoge “kronkelbal” werd door een aanvaller van “Sweel” op miraculeuze wijze in het Wackerdoel gekopt. Wacker was daarna te machteloos om voor de rust verandering in die stand te brengen. Dat moest dan na de rust maar gebeuren!!
Nou, vergeet het maar! In plaats van een offensief van Wackerzijde, was Sweel opnieuw de bovenliggende partij. Het wachten was eigenlijk op een tweede doelpunt van Sweelokant dat de wedstrijd zou beslissen. De talrijke supporters uit Zweeloo moesten echter tot de 70 ste minuut wachten voordat dat doelpunt, uit een van hun gevaarlijk aanvallen, viel. Daarmee was deze wedstrijd, die een verdiende overwinning voor “Sweel” opleverde, gespeeld!
Jan Tijink (supporter)