De weersverwachting voor het afgelopen weekend was abominabel slecht!
Storm, veel regen etc. Het lijkt mij zo, dat je dan als organiserende vereniging van voetbalwedstrijden, al een beetje aan de toestand van je velden gaat denken. Elke leek kon zien , dat het wedstrijdgebeuren voor het weekend een problematisch geval zou worden. Natuurlijk wacht je de zondagmorgen nog af m.b.t. afgelasting . Nou, de zaterdagnacht was een en al storm en regen, de zondagmorgen idem dito en de vooruitzichten van de vele weermannen en vrouwen op radio en televisie waren allemaal even slecht. Als ik om negen uur op de site van Wacker kijk blijkt mij, dat wij een verstandige consul (Jan Talen) hebben die op tijd en terecht, er een streep doorgezet heeft wat betreft de velden aan de Wiltenweg.
Op de site van v.v. Ruinen, waar ons eerste naar toe moet, is van afgelasting nog niets te bespeuren. Om elf uur weer gekeken. Gaat nog steeds door! (het weer zal daar wel beter zijn, denk je dan). Het bericht luidt dat men om kwart voor twaalf opnieuw gaat keuren (de regen klettert nog steeds tegen de ruiten en de wind is nog steeds stormachtig!).
Ja hoor, tegen half een komt het verlossende bericht dat men het in Ruinen toch beter vindt om deze middag niet te gaan voetballen. Wat een geluk, dat tegenstander Wacker op niet al te grote afstand van Ruinen zit (hoewel ook zij al bijeen waren voor vertrek) De tegenstander had b.v. ook uit Norg of Oosterwolde of Vries kunnen komen en onderweg kunnen zijn.
Natuurlijk kan een wedstrijd op het allerlaatste moment door calamiteiten afgelast worden.Maar de situatie van het afgelopen weekend was van dien aard, dat men vroegtijdig (desnoods een algehele afgelasting van de K.N.V.B.) een besluit had moeten nemen. In het belang van velen!!!!
